top of page

Ar tikrai per keliasdešimt metų Lietuva susitrauks iki 2 milijonų?

Seimo Ateities komitetas kartu su Socialinių reikalų ir darbo komitetu, mokslininkais, darbdavių organizacijų atstovais siūlo suformuoti kompleksinę šalies demografinę politiką, paskirti už jos įgyvendinimą atsakingą pareigūną, o jos politinius pagrindus įtvirtinti Valstybės pažangos strategijoje „Lietuva 2050“.

originalus straipsnis čia

Darbo kodekse – 5 dienų atostogos savišvietai, kurios bus neapmokamos

Nuo kitų metų darbuotojai galės pasinaudoti 5 darbo dienų trukmės atostogomis savišvietai. Tokią galimybę ketvirtadienį numatė Seimas, priimdamas Darbo kodekso pataisą.

originalus straipsnis čia

Seime naujas siūlymas – mokytis trokštantiems darbuotojams suteikti 5 laisvadienius savišvietai

Seime pateiktas siūlymas įteisinti savišvietos atostogas. Seimui pritartus galutiniame balsavime, darbdavys, esant poreikiui, būtų įpareigotas per metus 5 dienas skirti neapmokamų atostogų darbuotojų savišvietai.

originalus straipsnis čia

Pritarta verslo aplinką gerinančioms akcinių bendrovių įstatymo pataisoms

Seimas pritarė Akcinių bendrovių įstatymo pataisoms, kuriomis gerinama verslo aplinka, mažinama verslui tenkanti administracinė našta ir liberalizuojamas esamas teisinis reguliavimas

originalus straipsnis čia

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ siūlo koreguoti 2023 metų biudžetą

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ žada spausti Vyriausybę, kad ši koreguotų 2023 metų biudžeto projektą – jis, anot opozicijos atstovų, neatliepia gyventojų ir verslo lūkesčių.

originalus straipsnis čia

Mūsų valdžia sako, kad nė viena Europos šalis nesubsidijuoja verslo? Analizė rodo ką kita

Energijos išteklių kainos kanda visiems. Gyventojai elektros ir dujų kainas aptarinėja beveik kiekviename lifte ar koridoriuje, bet gana ramiai. O verslas jau netenka kantrybės. Viešbučių ir restoranų savininkai protestavo prie Vyriausybės reikalaudami bent kiek ilgiau pratęsti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą. Skirtingų sektorių verslo įmonės vis aktyviau kalba, kad be paramos gali neišgyventi, svarsto apie gresiančius bankrotus, darbuotojų atleidimus.

originalus straipsnis čia

5 laisvos dienos savišvietai: populizmas ar reali nauda darbuotojui?

Seimas įpareigojo darbdavius nuo 2023 metų suteikti darbuotojams penkias apmokamas arba nemokamas dienas mokslams ir savišvietai. Kaip tai veiks ir kokią naudą duos darbuotojams? Kiek esame skatinami kuo daugiau mokytis?

originalus straipsnis čia

Seimas pritarė siūlymui leisti Lietuvos ūkiams teikti įstaigoms savo produkciją be viešųjų pirkimų

Antradienį Seimas pritarė Viešųjų pirkimų įstatymo projekto siūlymui, kuriuo numatyta, kad produktai iš lietuviškų ūkių galės būti tiekiami tiesiai ugdymo, sveikatos priežiūros ir kitoms įstaigoms be viešųjų pirkimų. Šį pasiūlymą teikė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime seniūnas Lukas Savickas.

originalus straipsnis čia

Darbuotojai ir darbdaviai turėtų tartis dėl apmokamų atostogų savišvietai

Parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlo darbdaviams kartu su darbuotojais susitarti, ar apmokėti iki penkių darbo dienų atostogas darbuotojų savišvietai. Susitarimas dėl to turėtų būti numatytas kolektyvinėse sutartyse arba šalių sutarimu.

originalus straipsnis čia

Parlamentaro siūlymas – nori skatinti pirkimus iš smulkiųjų ūkininkų

Siekiant skatinti pirkimus iš smulkiųjų ūkininkų, įstatyme siūloma numatyti galimybę perkančiajai organizacijai supaprastintų pirkimų atvejais maisto produktus iš trumpųjų maisto tiekimo grandinių įsigyti neskelbiamų derybų būdu.

originalus straipsnis čia

Nesmagu: pasidalinti sunkumais į Seimą susirinkusius verslininkus pasitiko pustuštė salė

Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje surengtoje diskusijoje apie darbo vietų išsaugojimą energetikos krizės metu dalyvavę verslininkai pranešimus skaitė pustuštėje salėje. Opozicijos atstovas Lukas Savickas sakė pasigedęs valdančiųjų dėmesio.

originalus straipsnis čia

Lietuvos verslas laukia paramos: kas jau daroma kitose Europos šalyse

Briuselyje įsikūrusio analitinio centro „Bruegel“ duomenimis, per pastaruosius metus 10 iš 29 nagrinėjamų Europos valstybių yra priėmusios priemonių, kurios padeda verslui išgyventi energetinę krizę. Lietuvos tarp jų nėra.

originalus straipsnis čia

bottom of page