top of page

Milijoniniai nuostoliai, teismai ir kompensacijos – verslas dėlioja žingsnius dėl antikonstituciško sprendimo

Konstituciniam Teismui paskelbus verdiktą dėl prieštaringai vertinamo 2 gigavatų ribojimo saulės energetikoje, ekspertai ir politikai prognozuoja, kad klausimas Seime sukels aštrių ginčų, o ministerijos ketinimai į įstatymą perkelti Vyriausybės nutarimo nuostatas nebus tokie lengvi.

originalus straipsnis čia

Seime – senas siūlymas neriboti komercinių saulės parkų galios iki 2 GW

Konstituciniam Teismui (KT) praėjusią savaitę paskelbus, kad komercinių saulės parkų galios ribojimas iki 2 gigavatų (GW) nenustatant pradėtų projektų plėtros reguliavimo, prieštarauja Konstitucijai, Seimui ketvirtadienį ketinama pateikti dar šių metų sausį įregistruotas pataisas, kuriomis siūloma naikinti tokį pernai įstatymu įtvirtintą ribojimą.

originalus straipsnis čia

Izraelyje viešintis Savickas: tai vienas sunkiausių vizitų, kokius teko turėti per šią kadenciją

Izraelyje viešintis Seimo narys Lukas Savickas portalui LRT.lt teigė, jog visos šios valstybės politinės jėgos vieningai stengiasi, kad tokios situacijos, kaip „Hamas“ teroristų ataka, daugiau niekada nepasikartotų.

originalus straipsnis čia

ETPA rudens plenarinė sesija

Su LR Seimo nariu Luku Savicku gilinamės į ETPA sesijoje iškeltus klausimus dėl Izraelio ir Hamas konflikto, kraštutinių dešiniųjų keliamos grėsmės Europoje ir Vladimiro Putino kadencijos pripažinimo neteisėta.

originalus straipsnis čia

Žmonių biudžetas ar TS-LKD rinkimų lankstinukas? Politikai skirtingai vertina 2024 m. biudžetą

Vyriausybė pritarė kitų metų biudžeto projektui, kuris bus pateiktas Seimui. Pajamos, palyginti su 2023-iųjų planu, turėtų augti 9 proc., išlaidos – beveik 8 proc. Bendras šalies biudžetas sieks 37,5 milijardo eurų.

originalus straipsnis čia

Lukas Savickas. Lietuva – ir vėl trijų milijonų valstybė. Misija (ne)įmanoma?

Ko gero, jau nieko nestebina publikacijų antraštės apie tai, kad emigracija iš Lietuvos padvigubėjo, kad Lietuva gali likti be gyventojų ar kad augantys pragyvenimo kaštai gena lietuvius skalsesnės duonos ieškoti svetur.

originalus straipsnis čia

LRT aktualijų studija. Ar Lietuvos lūkesčiai dėl Taivano buvo per dideli?

Prezidentūra sako kol kas nematanti didelių Taivano investicijų Lietuvoje, kaip tikėtasi anksčiau. Kritikai teigia, kad dėl suartėjimo su Taivanu nukentėjo mūsų verslas. Ar Lietuvos lūkesčiai dėl Taivano buvo per dideli?

originalus straipsnis čia

Savickas apie tarptautinę parlamentarų misiją Izraelyje: savo akimis teko įsitikinti karo žiaurumais, apie kuriuos sunku pagalvoti

Vakar kartu su Europos parlamentarų grupe į tarptautinę misiją Izraelyje išvyko ir Lietuvos atstovas, Seimo Ateities komiteto pirmininko pavaduotojas Lukas Savickas. Misijos tikslas – aplankyti Izraelio pietus, Gazos ruožo atkarpą, susitikti su Kneseto (Izraelio parlamento) atstovais, „Hamas“ teroro labiausiai niokojamų regionų merais ir įkaitais paimtų civilių šeimų nariais.

originalus straipsnis čia

Jei valdantieji nepaiso šio įsipareigojimo, ko galima tikėtis kitose srityse?

Nors politinių partijų susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos numatyta didinti finansavimą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklai, Vyriausybės pateiktame biudžeto projekte lėšų tam skirta beveik perpus mažiau nei susitarta.

originalus straipsnis čia

Gaminantiems vartotojams nori leisti pasirinkti atsiskaitymo schemą, bet įvesti du saugiklius


Seimo komitetas linkęs pritarti siūlymui leisti buitiniams vartotojams patiems pasirinkti, pagal kokią atsiskaitymo schemą gaminti elektrą. Parlamentarai kartu žada priemonių, kad vartotojai nebūtų įtraukti į jų lūkesčių neatitinkančius sprendimus.

originalus straipsnis čia

Ar vertybinė užsienio politika pasiteisino?

Prieš dvejus metus buvo priimtas Lietuvos ir Kinijos santykius sugadinęs sprendimas steigti Lietuvoje Taivano atstovybę. Sprendimas buvo aiškinamas vertybinės užsienio politikos principais. Valdantieji sakė tikį, kad Lietuvos keliu eis ir kitos Vakarų šalys. Kas iš to išėjo?

originalus straipsnis čia

Lukas Savickas. Vyriausybės 2022 m. veiklos ataskaita – ką nutyli premjerė?

Nepaisant to, kad trejus šios kadencijos metus valdantieji net ir kritikuojant juos dėl neveiksnumo vis atsikirsdavo, kad įgyvendins visus savo suplanuotus projektus, premjerė pagaliau pripažįsta, kad kai kurių Vyriausybės išsikeltų pirminių tikslų pasiekti jau nepavyks.

originalus straipsnis čia

bottom of page